wedding rings - Do's and Don'ts

מהרגע שבו תניחו אותן אחד האצבע של השנייה, טבעות הנישואין שלכם יישארו כתזכורת לעד על האהבה שאתם חולקים ועל ההחלטה שלכם לאחד את חייכם ואהבתכם.

From the moment you put your wedding ring one at each others finger, those rings will remain an important and daily reminder of you love and life together.

Liron Erel Photography

Liron Erel Photography

תהליך בחירת טבעת הנישואין יכול להיות לפעמים מלא בשאלות של "כשרות" אז החלטתי לקבץ עבורכם כמה כללים פשוטים.

?אז בנקודות פשוטות ומדויקות, מה כן

If you are having a Jewish wedding, remembering all the rights and wrongs regarding your rings could be a pretty confusing business. Here are some simple pointers to let you know you're on the right path. 

Noa Kedmi for Photo Papi

Noa Kedmi for Photo Papi

 

- טבעת נישואין צריכה להיות עגולה ושלמה. אם אתם מחפשים טבעת בעיצוב מיוחד ולא חלקה ורגילה, אז כל שאתם צריכים לבדוק הוא שפנים הטבעת יהיה כעיגול סגור. אם הטבעת חרוטה, רק תסתכלו שהחריטה לא הופכת לחור עובר.  הסמליות שבטבעת עגולה, שלמה וחלקה מובנת גם ללא הקשרים דתיים והלכתיים, הרצון לייחד את האיחוד שלכם עם פריט שמסמל את השלמות שלכם יחדיו.

- לפי ההלכה היהודית הטבעת צריכה להיות קניינו ורכושו של הגבר, כלומר שהוא רכש אותה מכספו שלו וסיים לשלם עליה לפני מועד החופה. היא גם צריכה להיות שווה יותר מפרוטה (לא קשה :) וביננו, תירוץ נהדר להרגיש שקיבלת מתנה מלאת אהבה וסמליות מבן זוגך.

Your rings should be round and whole. That dosn't mean it should be plain and simple, it can be designed and taxtured too! All you have to make sure of is that it's inside dosnt have any holes. Plus, the rings should be purchased by the man and payed for befor the wedding, a freat excuse to get an awsome gift from your partner. 

?ומה לא

- באופן עקרוני, אסור להשתמש בטבעת שמורכבת משני חומרים שונים. למשל, אסור להשתמש בטבעת ממתכת מסוימת בציפוי של מתכת אחרת, משום שאז יכול להיווצר מצב של "מקח טעות" ומה שחשוב הוא שבמעמד החופה הכלה תוכל לשפוט בקלות את ערכה של הטבעת.

אבל... בגלל שזהב טהור (24 קראט) הוא מאוד רך ונוטה להתעוות, עירוב של מתכת נוספת בסגסוגת הוא הכרחי כדי ליצור חוזק ואינו פוגם בעובדה שהחומר הוא זהב, ולכן אפשר להשתמש בזהב על גווניו ודרגות קראט שונות (פוסט על דרגות הקראט והגוונים יעלה בקרוב!). כמובן שגם כסף או פלטינה באים בחשבון. בנוסף, אם חשקה נפשך בטבעת שמורכבת מכמה גווני זהב, דאגי שחותמת הקארטורה תופיע עליה ותבהיר את שוויה ומקורה.

- לפי ההלכה היהודית,  אסור לקדש עם טבעת משובצת, שוב, בכדי שבמעמד החופה הכלה תוכל לשפוט בקלות את ערכה של הטבעת ללא הקושי להעריך אבנים משובצות. אבל... אם חשקה נפשכם בטבעת משובצת, תמיד אפשר לבחור מראש טבעת שתוכלו לשבץ אחר כך! ברחבי העולם טבעות הנישואין של הנשים בדרך כלל יהיו משובצות באבני חן או יהלומים כך שתרגישו בנוח לבחור בסגנון על זמני ומודרני שכזה.

You're ring can't be made of plated metal or any kind of material that looks like something ales. It should be made of a single metal type. But if you were looking for a mixed color ring you should simply make sure there is an imprint declaring the metal type an karat, like 18k or 750. Also, according to Jewish tradition you can't use a set ring for the Huppa ceremony, But you can defiantly pick a ring you can set afterwords.

?ומה עוד כדאי לדעת

טבעת נישואין לגבר היא לא מנהג הלכתי, אלא יותר מנהג שוויוני שהשתרש אצלנו וזה גם אומר שהטבעת שהגבר בוחר לא צריכה להיות מוגבלת לשום חוקים אז מותר קצת להתפרע! לכו על טקסטורות חזקות, על חומרים מעניינים או שילובים, הטבעת שלכם יכולה להיות פתוחה ומחוררת ואפילו משובצת אם תרצו. ותזכרו, גבר עם טבעת זה סקסי!

A verity of kosher wedding rings by GOLD'NBERG

A verity of kosher wedding rings by GOLD'NBERG

!ולסיכום

גם אם בחרתם לאחד את חייכם ולמסד את הזוגיות שלכם בטקס שאינו דתי, טבעות הנישואין שלכם הולכות ללוות אתכם במהלך מרבית חייכם, להשתלב בסטייל היומיומי שלכם ולעבור הלאה לילדים שלכם או לנכדים שלכם והן עמוסות בסמליות עמוקה... אז בעצם מה שהכי חשוב לי שתזכרו הוא לא לזלזל בטבעות הנישואין שלכם. קחו את הזמן בבחירתם, תדעו מה אתם אוהבים ורוצים ותנסו להתייחס אליהן כאל השקעה לטווח הרחוק, כפי שהן באמת. 

To sum it up, If you have chosen to be married in a religious ceremony or not, these wedding rings are going to be a very meaningful part of you lives, an impotent part of your daily wardrobe and be forwarded to you kinds ang grand kids and they are packet with symbolism and meaning... So what's most impotent is to make sure you give them you full attention.


LOVE