חמישה טיפים לבחירת יהלום לטבעת אירוסין

אחד הדברים שהכי קשה לרוב הגברים לקנות היא טבעת האירוסין, כמובן וזה לא לגמרי באשמתם! קנייה של טבעת אירוסין מוצלחת צריכה להיות קנייה מושכלת ובדרך כלל דורשת מחקר רציני בתחום. בואו נשים רגע בצד את ה – למצוא את הסגנון שבת הזוג אוהבת ואת הטבעת המושלמת שתגרום לליבה לפרפר, שזו משימה בפני עצמה ועשרה טיפים שכבר שיתפתי איתכם פה.

ולכן הפעם נתמקד בפן היותר טכני של הטבעת עצמה שיעזור לנו לבחור את הטבעת המוצלחת לפי פרמטרים קבועים וברורים. אם הבת זוג שלך בקטע של טבעת יהלומים או סוליטייר (שזה יהלום אחד) החלק שהכי חשוב לך בטבעת יהיה היהלום עצמו ולכן כדאי להקדיש לו מחשבה ובדיקה

מולך עומדים ארבעת הקריטריונים שיעזרו לך להבין איך לבחור יהלום:

קראט – משקל היהלום נמדד בקראטים ועבורך, הוא מעיד על הגודל הפיזי של היהלום. ככל שהאבן שוקלת יותר כך היא יקרה יותר וישנם גדלים/משקלים מסויימים שיותר פופולריים מאחרים ולכן יהיו אף יקרים יותר. כל קראט מתחלק ל100 נק' המייצגות יהלומים קטנים יותר מקראט. שים לב שהגודל הפיזי של יהלום איננו קבוע לפי המשקל וניתן למצוא יהלומים שאותו משקל אבל בגדלים מעט שונים.

חיתוך – לצורת החיתוך של היהלום השפעה ישירה על הברק של האבן ולכן היא חשובה ביותר! ככל שהחיתוך יותר טוב כך היהלום ינצנץ יותר! החיתוך העגול הוא שיוצר הכי הרבה ניצוץ ביהלום, ולכן גם יהיה הכי יקר בדר"כ, ישנם עוד חיתוכים שונים כמו חיתוך אמרלד, חיתוך אובלי או חיתוך מרובע. יהלומים בחיתוך שונה ייצרו טבעת שתהיה גם ייחודית אך מאוד קלאסית ולפעמים במשקל יותר נמוך תצליחו למצוא אבן שנראית גדולה יותר בשל צורת החיתוך שלה.

 טבעת סוליטייר עם יהלום בחיתוך אובל במשקל 1 קראט

 טבעת סוליטייר עם יהלום בחיתוך אובל במשקל 1 קראט

נקיון – באופן טבעי, החומרים שמתגבשים בטבע, ויהלומים בניהם לרוב אינם מושלמים וטומנים בתוכם "עולם פנימי" של תופעות טבעיות שנקראות תכלילים. ככל שיהלום יהיה יותר נקי מתכלילים כך הוא יהיה יותר יקר ויותר איכותי. הניקיון מדורג לפי זיהוי של תכלילים על ידי העין ומכשירי הגדלה. בקש מהמוכר להסביר לך על רמות הניקיון ולראות את ההבדלים וכך תוכל לעשות החלטה מושכלת בעצמך.

צבע – בעיקרון, היהלומים הכי איכותיים הם אלו ללא צבע כלל. נכון, הם אינם לבנים, אלא חסרי צבע. ככל שהאבן חסרת צבע ופחות צהבהבה כך היא תהיה גם יותר יקרה. דרגות הצבע יורדות מחסר צבע לחלוטין לצהוב-חום בהיר. ברוב המקרים, עין לא מאומנת לא תבחין כלל בהבדלים בין שישה לשמונה הצבעים הגבוהים. כמו כן ישנם יהלומים צבעוניים בצבעים כמו ורוד, כחול, צהוב וירוק שמחירם גבוהה בהרבה!

טבעת עם יהלום מרכזי בחיתוך אירופאי בגודל 0.75 קראט והילת יהלומים המקיפים אותו בחיתוך עגול

טבעת עם יהלום מרכזי בחיתוך אירופאי בגודל 0.75 קראט והילת יהלומים המקיפים אותו בחיתוך עגול

השיבוץ – צורת השיבוץ של היהלום יכולה לעזור לכם לבחור ביהלום מעט קטן יותר במשקלו=בגודלו ועדיין לגרום לו להיראות גדול יותר! שבו עם המעצב ובחנו כמה אופציות. בנוסף, השיבוץ עצמו יכול לייצר סגנון שונה לחלוטין של טבעת עם אותה האבן בדיוק.

טבעת סוליטייר בעיצוב עתיק משובצת ביהלום בגוון שמפניה במשקל 0.60 קראט'

טבעת סוליטייר בעיצוב עתיק משובצת ביהלום בגוון שמפניה במשקל 0.60 קראט'

התכונה שהכי חשובה אצל מי שתקנו ממנו את הטבעת או היהלום היא הכנות והסבלנות שלו בלהסביר לכם מה הם הפרמטרים של האבן אותה אתם קונים.

יופי! עכשיו שאנחנו ממש בקיאים ומלומדים, תוכלו ללכת לבחור טבעת יפהפייה עבור בנות הזוג שלכן! בהצלחה!

10 tips to surprise her with the perfect engagement ring!

טיפ 1: תברר מה היא אוהבת! לפני שאתה מתחיל לחרוש את האינטרנט ולכתת רגליים בין חנויות ומעצבים, כדאי לך לבדוק מה קורה בפינטרסט שלה. ללא צל של ספק תוכל למצוא שם דוגמאות לסגנון התכשיטים שהיא אוהבת

no' 1: Find out what she wants! Before you start exploring the Internet, designers and department stores, Try checking out her pinterest account. You will definitely find some examples to the kind of ring she would want.

טיפ 2: לפני שמתחילים לחפש, כדאי לעשות בדיקה קצרה באינטרנט לגבי איך בוחרים יהלומים. לא תמיד יסבירו לך איזה יהלום יש באיזו טבעת ולמה הוא יקר יותר או פחות. ברגע שהחלטת על מסגרת כללית לתקציב תדע שאפשר לשחק עם הגודל, עם הצבע ועם רמת הניקיון.

no' 2:  You should have a look around the web to find guides for diamond buying. You won't always get an explanation from the salesman as to what exactly are you getting for what price. Once you find out your budget you would know how to assemble the diamonds characters that will help you stay on budget.

טיפ 3: כדאי לבחור תקציב ריאלי מראש. תמיד אפשר לקצץ בעלויות  ועדיין להופיע מולה עם טבעת שתגרום לה לדמוע מאושר. כדאי לשקול אבני חן או מקבץ של יהלומים קטנים ליצירת מראה גדול יותר ומיוחד יותר!

no' 3: Start of with a realistic but flexible budget. You can always cut costs or choose a higher price range and still show up with a marvelous ring! Consider colorful gemstones or an assembly of pave set diamonds for a bigger look.

טיפ 4: הגודל לא תמיד קובע! אפשר להוציא המון ניצוץ וברק מאבן בחיתוך מושלם שתהיה אפילו בכמה נקודות קטנה יותר. בנוסף, השיבוץ עצמו ועיצוב הטבעת יכולים לגרום לאבן המרכזית להיראות בולטת וגדולה יותר.

no' 4: Size doesn't always matter! You can do a lot with a perfectly cut stone who's just a little smaller then what you had in mind. Plus, the setting and design of the ring can make center stone appear bigger.

טיפ 5: תהיה הרפתקני! לכל אישה יש את הסגנון שלה ויש הרבה נשים שבכלל לא אוהבות יהלומים. תסתכל גם על אופציות שהן לא במיינסטרים מבחינת צבעי האבנים והזהב, שיתכן ויקלעו יותר לטעמה. יש מגוון רחב של עיצובים יפהפיים לאלו שלא אוהבות את הסוליטייר הגנרי!

no' 5: Be adventurous! Every woman has her own style and a lot of them don't want a huge rock on their finger. Check out different types and styles of ring, color and stones wise, that may work for her better. There is a very wide range of non-generic engagement rings on the market.

ספיר יהלומים חדש.jpg

טיפ 6: קרוב לוודאי שתרגיש שאתה צריך עצה, אבל תמיד כדאי לשמור את המעורבים למינימום. הרבה דעות, הרבה בעיות! תבחר בחברה קרובה אליה ואחת שאתה חושב שתקלע לטעמה אבל לא תשתלט לך על התהליך. בסופו של דבר גם אתה צריך להיות מרוצה מהבחירה שלך!

no' 6: You would probably feel like you need some advice, but try and keep people involved to a minimum. The more opinions you get, the more confused you'll be! Pick a close friend that would most likely pick something she'd like, but won't get too controlling so you could make your own decision.

טיפ 7: קח את הזמן, אם אפשר. אם החלטת שאתה הולך להציע עדיף שלא תגביל את עצמך בטווח בלתי אפשרי של שבועיים לפני היום הולדת שלה. היא תהיה מאושרת גם אם תפתיע אותה חודש אחרי, עם הטבעת המושלמת שבחרת!

no' 7: Take your time with this decision! It's an impotent and stressful process and you should give it at least a couple of months, Plus you might want something out of stock that takes time to make. She will probably cry happy tears even if you'd propose a month after her birthday.

טיפ 8: כדאי לבדוק מידה לכמה שיותר טבעות לפני שאתה מתחיל בחיפושים לטבעת. מלבד העובדה שלמידה יכולה להיות השפעה על מחיר הטבעת, תמיד כשאתה כבר חייב לתת תשובה, אתה מגלה שהיא החליטה להחביא את כל הטבעות בבית! יש מגוון אפליקציות וטריקים לבדוק מידה לטבעת שתוכל לבצע בעצמך.

no' 8:  You should get the size for her ring finger as quickly as possible. Besides the fact that the size of the ring could influence the price, she will probrbly catch on to you by now. There are few apps you could download that can help you measure the ring at home without having to "kidnap" it to the jeweler's studio.

טיפ 9: שים לב שמי שמוכר לך את הטבעת מסביר לך בדיוק מה אתה מקבל. תבדוק איזה יהלומים או אבני חן משובצים ומה איכויותיהם ואת הקארטורה של הזהב. כדאי לזכור שתכשיט באיכות טובה יעלה יותר בדר"כ אבל גם ישמור על האיכויות שלו לאורך זמן רב יותר. תחשוב עליה כעל השקעה לטווח ארוך שתיענד על אצבעה ותעבור בירושה לבנותיה.

no' 9: Pay attention to the details. Ask the designer or salesman to give you a detailed explanation on the ring you're getting. What kind of diamonds, gold karature and quality of gemstones. A high quality ring would probably cost more, but would preserve it's quality for much longer. Think of it as a long term investment. 

טיפ 10: תשתדל להינות מהתהליך. זהו רגע מרגש בינך ובין הבת זוג שלך ובין אם אתה רוצה שכל העולם ישמע אותך צועק או שזה רגע אינטימי שתחלקו שניכם על הספה בסלון, אתה רוצה להיות שלם ומאושר מהבחירות שלך.

no' 10: Try to enjoy the process! This is an exciting moment for you and your partner, and whether you'd like the whole world to know or want to keep in intimate, you should be happy and pleased with what you have chosen.

wedding rings - Do's and Don'ts

מהרגע שבו תניחו אותן אחד האצבע של השנייה, טבעות הנישואין שלכם יישארו כתזכורת לעד על האהבה שאתם חולקים ועל ההחלטה שלכם לאחד את חייכם ואהבתכם.

From the moment you put your wedding ring one at each others finger, those rings will remain an important and daily reminder of you love and life together.

Liron Erel Photography

Liron Erel Photography

תהליך בחירת טבעת הנישואין יכול להיות לפעמים מלא בשאלות של "כשרות" אז החלטתי לקבץ עבורכם כמה כללים פשוטים.

?אז בנקודות פשוטות ומדויקות, מה כן

If you are having a Jewish wedding, remembering all the rights and wrongs regarding your rings could be a pretty confusing business. Here are some simple pointers to let you know you're on the right path. 

Noa Kedmi for Photo Papi

Noa Kedmi for Photo Papi

 

- טבעת נישואין צריכה להיות עגולה ושלמה. אם אתם מחפשים טבעת בעיצוב מיוחד ולא חלקה ורגילה, אז כל שאתם צריכים לבדוק הוא שפנים הטבעת יהיה כעיגול סגור. אם הטבעת חרוטה, רק תסתכלו שהחריטה לא הופכת לחור עובר.  הסמליות שבטבעת עגולה, שלמה וחלקה מובנת גם ללא הקשרים דתיים והלכתיים, הרצון לייחד את האיחוד שלכם עם פריט שמסמל את השלמות שלכם יחדיו.

- לפי ההלכה היהודית הטבעת צריכה להיות קניינו ורכושו של הגבר, כלומר שהוא רכש אותה מכספו שלו וסיים לשלם עליה לפני מועד החופה. היא גם צריכה להיות שווה יותר מפרוטה (לא קשה :) וביננו, תירוץ נהדר להרגיש שקיבלת מתנה מלאת אהבה וסמליות מבן זוגך.

Your rings should be round and whole. That dosn't mean it should be plain and simple, it can be designed and taxtured too! All you have to make sure of is that it's inside dosnt have any holes. Plus, the rings should be purchased by the man and payed for befor the wedding, a freat excuse to get an awsome gift from your partner. 

?ומה לא

- באופן עקרוני, אסור להשתמש בטבעת שמורכבת משני חומרים שונים. למשל, אסור להשתמש בטבעת ממתכת מסוימת בציפוי של מתכת אחרת, משום שאז יכול להיווצר מצב של "מקח טעות" ומה שחשוב הוא שבמעמד החופה הכלה תוכל לשפוט בקלות את ערכה של הטבעת.

אבל... בגלל שזהב טהור (24 קראט) הוא מאוד רך ונוטה להתעוות, עירוב של מתכת נוספת בסגסוגת הוא הכרחי כדי ליצור חוזק ואינו פוגם בעובדה שהחומר הוא זהב, ולכן אפשר להשתמש בזהב על גווניו ודרגות קראט שונות (פוסט על דרגות הקראט והגוונים יעלה בקרוב!). כמובן שגם כסף או פלטינה באים בחשבון. בנוסף, אם חשקה נפשך בטבעת שמורכבת מכמה גווני זהב, דאגי שחותמת הקארטורה תופיע עליה ותבהיר את שוויה ומקורה.

- לפי ההלכה היהודית,  אסור לקדש עם טבעת משובצת, שוב, בכדי שבמעמד החופה הכלה תוכל לשפוט בקלות את ערכה של הטבעת ללא הקושי להעריך אבנים משובצות. אבל... אם חשקה נפשכם בטבעת משובצת, תמיד אפשר לבחור מראש טבעת שתוכלו לשבץ אחר כך! ברחבי העולם טבעות הנישואין של הנשים בדרך כלל יהיו משובצות באבני חן או יהלומים כך שתרגישו בנוח לבחור בסגנון על זמני ומודרני שכזה.

You're ring can't be made of plated metal or any kind of material that looks like something ales. It should be made of a single metal type. But if you were looking for a mixed color ring you should simply make sure there is an imprint declaring the metal type an karat, like 18k or 750. Also, according to Jewish tradition you can't use a set ring for the Huppa ceremony, But you can defiantly pick a ring you can set afterwords.

?ומה עוד כדאי לדעת

טבעת נישואין לגבר היא לא מנהג הלכתי, אלא יותר מנהג שוויוני שהשתרש אצלנו וזה גם אומר שהטבעת שהגבר בוחר לא צריכה להיות מוגבלת לשום חוקים אז מותר קצת להתפרע! לכו על טקסטורות חזקות, על חומרים מעניינים או שילובים, הטבעת שלכם יכולה להיות פתוחה ומחוררת ואפילו משובצת אם תרצו. ותזכרו, גבר עם טבעת זה סקסי!

A verity of kosher wedding rings by GOLD'NBERG

A verity of kosher wedding rings by GOLD'NBERG

!ולסיכום

גם אם בחרתם לאחד את חייכם ולמסד את הזוגיות שלכם בטקס שאינו דתי, טבעות הנישואין שלכם הולכות ללוות אתכם במהלך מרבית חייכם, להשתלב בסטייל היומיומי שלכם ולעבור הלאה לילדים שלכם או לנכדים שלכם והן עמוסות בסמליות עמוקה... אז בעצם מה שהכי חשוב לי שתזכרו הוא לא לזלזל בטבעות הנישואין שלכם. קחו את הזמן בבחירתם, תדעו מה אתם אוהבים ורוצים ותנסו להתייחס אליהן כאל השקעה לטווח הרחוק, כפי שהן באמת. 

To sum it up, If you have chosen to be married in a religious ceremony or not, these wedding rings are going to be a very meaningful part of you lives, an impotent part of your daily wardrobe and be forwarded to you kinds ang grand kids and they are packet with symbolism and meaning... So what's most impotent is to make sure you give them you full attention.


LOVE